Login
 
Arsis Grup Güvenlik Sistemleri
 

 

Deprem - Erken Uyarı Sistemleri

 

Kritik Misyon

Misyonumuz erken uyarı sistemleri ile kayıpları minimize etmek, ülkemiz kaynaklarının yok olmasını önleyici hizmetleri vermektir.

Arsis Grup, Japon SDR firmasıyla yaptığı çözüm ortaklığında, mikro sarsıntı ölçümlerini baz alarak, yapılardaki dayanıklılık ölçüm hizmetlerini de vermektedir.
- Tarihi yapılar, müzeler
- Endüstri tesisleri, fabrikalar
- Rafineriler
- Baraj ve santraller
- Metro ve muhtelif ulaşım ağları

Yapılardaki hasar oranlarının bazı konvansiyonel metodlarla, yüzeysel olarak ölçümlemek mümkün olsa da, bu tekniklerle olası bir depreme karşı, yapılardaki dayanıklılık ölçümü yapılamamaktadır.
Mikro sarsıntı ölçümleri ve deprem erken uyarı cihazları ile proje bazlı çalışmalarımız tüm Türkiye geneline yaygınlaştırılmaktadır.

Sosyal Sorumluluk

Sismik tehlike, yapıların toleransı sismik yükü geçtiğinde oluşur. Hasar oranını minimize etmek için depremden önce olası bir depreme karşı çeşitli özelliklerin belirtilmesi gerekir. Bu çerçevede, Arsis mikro sarsıntı ölçümlemesiyle hasara karşı hassasiyet ve dayanıklılık analizi yapmayı hedeflemektedir.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN...

CCTV broşürü (PDF, 377KB)

Ürün güvenlik sistemleriniz CCTV sistemleriyle entegre edilebilir. Böylece alarmlarınızın neden çaldığını görebilirsiniz.

Açık alan kamera sistemlerinin önemli caydırıcı etkisi vardır. Zira potansiyel mağaza fareleri izlendiklerini hissederler ve kameraların olmadığı, güvenliğin az olduğu mekanları tercih ederler.

CCTV sistemleriyle kayıplarınızı %25 azaltabilirsiniz.

Ana Sayfa | Kullanım koşulları | İletişim | Site haritası