Login
 
Arsis Grup Güvenlik Sistemleri
ENERJİ YÖNETİM SİSTEMLERİ

Elektrik sektörü, Türkiye ekonomisinin büyük ve hızlı gelişim gösteren sektörleri arasında yer almaktadır. Mevcut tüketici fiyatlarında yaklaşık 12 milyar ABD$ satış hasılasıyla elektrik sektörü ülke ekonomisinde önemli bir yer teşkil etmektedir. Elektrik tüketimindeki büyüme hızı, Türkiye’deki diğer önemli sanayi dallarına ve ülke ekonomisindeki genel büyümeye oranla oldukça yüksek bir seviyede seyretmektedir.

2004 yılı itibariyle 19.8 milyar kWh seviyesinde olan sistem kayıp ve kaçakları uluslararası standartlara oranla oldukça yüksek bir seviyede bulunmaktadır. Bu nedenle, elektrik sektöründe gerçekleştirilmekte olan reformların ana hedeflerinden biri kayıp ve kaçağın OECD ülkeleri seviyesine indirilmesi olarak belirlenmiştir.

Arsis, Acea ve Landisgyr firmalarıyla olan konsorsiyumda elektrik, doğalgaz ve su gibi sayaç okumalarının bir bilgi yönetim ağı çerçevesinde yönetimini hedeflemektedir. Bu sayede kayıp ve kaçakların azaltılması ve entegre sistem ile yönetim kolaylığı getirilmesi amaçlanmaktadır.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN...

Acea - Arsis İşbirliği (PDF, 10MB)

ACEA Italya Merkezi

ACEA Sayaç Okuyucu

Ana Sayfa | Kullanım koşulları | İletişim | Site haritası