Login
 
Arsis Grup Güvenlik Sistemleri
 

 

Neden Geçiş Kontrol?

Geçiş kontrol, ofis veya binanıza kimlerin giriş yetkisi olduğunu kontrol etmenizi sağlar.

Kilitler ve anahtarlar binanızı korumanızı sağlar, ama anahtarlar kaybolduğunda o zaman kilitleri değiştirmek ve yeniden anahtar yaratıp dağıtımının yapılması zorluk oluşturur. Mekanik anahtarlar bugün kolaylıkla kopyalanabilmektedir, bu da güvenlik riskini arttıran bir unsurdur.

Tüm işletmelerde, ister küçük, ister orta ve büyük boyutlu olsun, hırsızlıktan ve kayıptan korunması gerekir.
Tüm işletmelerin ister küçük, ister orta, veya büyük boyutlu olsun, hırsızlığa ve kayba karşı varlıklarını koruma ihtiyacı vardır. Ayrıca personelin yanısıra personele ait mülkiyetin de korunması söz konusudur. Mekanik kilit ve anahtarlar kullanılan binaların çoğu gün boyunca kilitli bulunmaz. Bu da fırsatçı hırsızlığı ve kötü niyetli hasara karşı ihtimalleri arttırmaktadır.

Elektronik geçiş kontrolü, bina ve varlıkların güvencesi için en verimli ve en kolay yoldur. Bir geçiş kontrol sisteminin kurulumu, sizin asla kilit değiştirmek zorunda kalmamanız demektir. Elektronik anahtarlar özel olarak üretilir ve kontrol edilecek kapılara erişim amacıyla kullanılır. Kayıp ve çalıntı durumunda veya personelin işten çıkması durumunda hemen ilgili anahtarın sistemde iptali sağlanır. Böylece aynı elektronik anahtar, yeniden kullanılmak istendiğinde kilit cevap vermeyecektir.
Geçiş kontrol sistemi kurulduktan sonra, kapı kapanır kapanmaz sistem otomatik olarak kontrol ettiği tüm kapıları kilitleyecektir. PIN kodu olmayan veya elektronik anahtarı olmayan kişiler de giremeyeceklerdir. Gerekirse, kapılar belirlenen bir süre boyunca açık kalmaya da ayarlanabilmektedir. 

Geçiş kontrol, kullanıcıların erişim hakları üzerinde de esnek bir kontrol imkanı sunar. Örneğin, tüm personel, binanın ana kapısından içeri girebilirken, özel odalara girişleri sınırlandırılabilir. Erişim, belli bir zaman boyunca sınırlandırılabildiği gibi, örneğin gündüz veya gecenin belli saatlerinde belli kullanıcılara erişim verilmesi de mümkün olabilir.

Hangi sistem sizin için doğru?

Lütfen Arsis satış sorumlularıyla yerinizde ÜCRETSİZ danışmanlık için iletişime geçiniz.
info@arsis.com.tr (0212) 284 7740 dahili: 400

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN...

CCTV broşürü (PDF, 377KB)

Ürün güvenlik sistemleriniz CCTV sistemleriyle entegre edilebilir. Böylece alarmlarınızın neden çaldığını görebilirsiniz.

Açık alan kamera sistemlerinin önemli caydırıcı etkisi vardır. Zira potansiyel mağaza fareleri izlendiklerini hissederler ve kameraların olmadığı, güvenliğin az olduğu mekanları tercih ederler.

CCTV sistemleriyle kayıplarınızı %25 azaltabilirsiniz.

Ana Sayfa | Kullanım koşulları | İletişim | Site haritası