Metalguard

Metalguard

Metalguard mevcut antenlere entegre edilebilir veya bağımsız olarak kurulabilir.

Metalguard özellikleri:

1. Alüminyum folyolu çanta algılama: Metalguard, çanta, ceket, cep vb. alanlar içerisine yerleştirilmiş tüm alüminyum folyolu çantaları algılar ve çağrı cihazı ile kullanıcılara haber verir.

2. Otomatik ve döner kapı algılamama: Kapı filtresi, hareketli kapıdan 70 cm'den başlayan kurulumlara izin verir. Sistem, metal ve mıknatıs algılamayı birleştirerek otomatik ve döner kapıların yaratacağı yanlış alarmları ortadan kaldırır

Bu sistemi kullanmanın yararları:

1. Sistem alüminyum folyo algıladığında çağrı cihazı aracılığı ile size haber verir. Böylece siz ilgili kişi yada kişileri gözlem altına alabilir ve mağazanızı profesyonel hırsızlara karşı koruyabilirsiniz.

2. Bu sistem alışveriş ortamındaki organize suç çetelerinin engellenmesi ve önlenmesi için kullanılır

Yatırımın geri dönüşü:

Perakendeciler için yatırımın geri dönüşü 12 aydan azdır. 5 adet alüminyum folyolu çanta hırsızlığı yaklaşık bir Metalguard sisteminin bedelini karşılayacaktır.

Alert Systems, bu alanda 20 yıllık deneyime ve dünya çapında 100.000’ den fazla antene sahiptir.

Alüminyum folyolu çanta hırsızlığı:

Alüminyum folyolu çantalar hırsızlıkta en yaygın kullanılan araç olmasına rağmen, çoğu perakendeci sorunun farkında değildir. Bunun nedeni, bu çantaların profesyonel hırsızlar tarafından yapılması ve iz bırakılmamasıdır: Açık etiketler, kesilmemiş çiviler - sadece boş raflar ve boş askılar.

Alüminyum folyolu çanta ile hırsızlık, organize suç çeteleri için günlük bir faaliyettir. Bu çantalar birçok farklı türde kaplanabilir. Bu suç çeteleri, çantaları çok yaratıcı bir şekilde üretebilirler; bebek arabası, ceket, çanta ve normal kıyafetleri vb.

Hırsızlık için bir bu çantaların kullanmanın avantajı, hırsızlık 30 saniyeden daha az sürecek olmasıdır. Ayrıca, hiçbir EAS sistemi profesyonel bir alüminyum folyoulu çanta içindeki herhangi bir güvenlik etiketini tespit edemez ve çantayı pahalı mallarla doldurmak ve mağazadan fark edilmeden yürüyebilmek için sadece birkaç saniye yeterli olur.