Hırsız&Yangın İhbar Sistemleri

KABLOLU&KABLOSUZ HIRSIZ İHBAR SİSTEMLERİ

Tüm kapalı mahallerin (ev, ofis, yazlık vb.) olağanüstü durumlara karşı korunması amacıyla kullanılır. Çeşitli algılayıcılar ve kontrol panelleri ile gerek sistemin bulunduğu alanda, gerekse uzaktan kontrolü sağlanabilir.

Sistem kablolu veya kablosuz tasarlanabilmektedir. Hırsız Alarm Sistemi Avantajları

Can ve mal güvenliğini sağlar
Olası bir hırsızlık durumunda sisteme bağlı olan iç ve dış sirenlerle hırsızı caydırdığı gibi bu esnada mesajlı telefon aracılığıyla da sizi uyararak sonradan karşılaşabileceğiniz güçlüklerin önüne geçilmesini sağlar
İş ve iş gücü kayıplarını önler
Sigorta primlerinde indirim sağlar
Sisteme kolaylıkla ilave edebilecek yangın, su baskını, gaz vb. sensörleriyle muhtemel bir yangın, gaz kaçağı veya buna benzer durumların önlenmesini sağlar
Caydırıcıdır


YANGIN İHBAR SİSTEMLERİ

Kablolu olarak tasarlanabilen sistemler analog adresli veya konvansiyonel olarak uygulanabilir.

Sistem yangın anında olaydan kısa bir zamanda haberdar olunmasına yönelik olarak kullanılır.

Farklı tipteki yangın ve gaz kaçak algılama detektörleri algılanması hedeflenir.

Bütün detektörler, sirenler ve butonlar bu panele bağlanır.

Sistemin kontrol merkezi ihbarın geldiği bölgeyi gösterir.

Elektrik kesilmesine karşı akü grubu bulunur.

Alarmın geldiği odayı yada noktayı tespit etmek için adresli paneller kullanılması gerekir.


ALARM HABER ALMA MERKEZİ

7gün/24saat esasına göre hizmet veren her an sizin güvenliğiniz için mekânlarınızda kurulu AZT Alarm sisteminden gelecek sinyalleri çok hızlı şekilde değerlendirip en doğru müdahalenin yapılmasını sağlayan birimdir.

Elektronik alarm sistemleri; PSTN (telefon hattı), GSM/GPRS (kablosuz telefon hattı), ADSL (internet) gibi iletişim hatlarını kullanarak sistemde meydana gelen durumları bir merkeze iletir.

Hırsızlık, yangın, su baskını gibi acil müdahale gerektiren durumlarda merkez gelen sinyalleri en kısa sürede işleme koyarak gerekli prosedürü otomatik olarak başlatır.

Aboneleri tarafından önceden belirlenmiş kişiler, polis, itfaiye, ambulans gibi birimler derhal bilgilendirilerek olay mekanına en kısa sürede ulaşmaları sağlanır.

Ayrıca giriş çıkış takibi yapılarak sistemin kurulu olduğu mekana istenmeyen kişilerin girişi engellenirken belirlenen saatlerde sistemin kurulu olup olmadığı kontrol edilerek bilgilendirilebilirsiniz.


ALARM HABER ALMA MERKEZİ HİZMETİ

AHM'de gizlilik temel prensiptir. Yetkililerden parola bilgisi alınmadan işlem yapılmaz.

Abonelerin talebine göre eğer sistemin kurma ve kapama saatleri önceden belirtilmiş ise belirlenen saatler dışında yapılan giriş ve çıkış ihlalleri, SMS gönderimi veya doğrudan aranarak (talebe göre) bildirilmektedir.

Ayrıca bu durumlar müşterilere rapor halinde sunulabilmektedir. İstendiği takdirde, sistemin her gün saat kaçta kim tarafından kurulduğu ya da kapatıldığı, düzenli raporlar halinde sunulabilmektedir.

Alarm değerlendirme işlemleri sırasında; alarmın türü, bölgesi, zamanı ve olaya alternatif müdahale şekilleri göz önünde bulundurulur.

AZT Alarm İzleme Merkezi'nde, müşteriler ve kolluk kuvvetleriyle yapılan tüm telefon görüşmeleri kesintisiz olarak bilgisayar ortamına kaydedilmekte ve bu kayıtlar altı ay süreyle saklanmaktadır.

Alarm İzleme Merkezi Operatörleri, belirli periyotlarda sistemi uzun süre kurmayan aboneleri arayarak hatırlatma yapar.

Sistem kullanıcıları tarafından tespit edilemeyen arızalar, AHM' ye sinyal olarak yansımasından dolayı, sistem sorunlarına kısa sürede müdahale edilir.

Banka, kuyumcu, market vb. iş yerlerine, talep edilmesi halinde, alarm sistemi dahilinde takılan gizli panik butonu ile silahlı soygun ve gasp girişimleri AHM' ye iletilir. AHM bu durumda doğrudan emniyet yönlendirmesi yapar.